نجات دادن باطری ماشین از حالت مرگ

نجات دادن باطری ماشین از حالت مرگ

پرندگان باید پرواز کنند، ماهی ها باید شنا کنند، و باتری ها هم باید یک روزی بمیرند. فقط این علمی از تکنولوژی خودروسازی است که باطری ماشین ها خراب شوند و بمیرند. گرچه این یک تخلیه انگلی است، به طور طبیعی باطری ها شارژ خود را از دست می دهند، و یا به سادگی خسته می شوند، راه هایی که باتری های ماشین می توانند از بین بروند روز به روز در حال افزایش هستند. خوشبختانه ، راه هایی هم برای حفظ باطری های ماشین و نجات دادن باطری ماشین روز به روز در حال توسعه هستند. آنها کلید هایی جهت شناسایی اینکه یک باطری ماشین چگونه می میرد یا عامل و نقطه ضعف آن را که در آینده قرار است باتری از بین برود را پیدا می کنند و در راس پیگیری ها قرار می دهند.

دلایلی که باطری ماشین ها خراب می شوند

به اندازه یک تن وزن دلیل مختلف وجود دارد که باتری خودرو ها خراب و غیر قابل استفاده می شوند، ولی درجه حرارت خیلی بالا باعث از بین بردن سریع باطری ماشین می شود. آب و هوای سرد می تواند یک باتری ضعیف را در حدی هل دهد و برای شما قابل استفده کند اما نه در دمای خیلی پایین و یخ، اما آب و هوای گرم یک قاتل برای باطری خودرو ها به حساب می آید.
از سوی دیگر، از نوعی تخلیه انگلی به محیط زیست جلوگیری می شود حتی اگر برند باتری ماشین خیلی جدید باشد. اگرچه به طور یقین باتری شارژ مجدد خواهد شد تا راه اندازی شود، به خصوص اگر شما یک شارژر برای راه اندازی در دست دارید، وجود یک تخلیه برق یا همان برق دزدی در سیستم برق خودرو شما باعث می شود که باطری خودرو شما مجدد به حالت غیر قابل استفاده برگردد.
به منظور جلوگیری از احتمال این نوع برق دزدی و تخلیه مضر در طول ذخیره سازی و شارژ باتری، شما باید وسوسه به خرج دهید و باتری خودرو را در هنگام شارژ از برق خودرو جدا کنید تا باطری ماشین شما بدون نقص شارژ شود. اما این درست است که برق دزدی در قسمت هایی از ماشین شما باعث می شود تا باتری شما از بین نرود و فقط شارژ باطری آن تمام شود، مثل سیستمی که در داخل خود باتری ها به کار رفته است “سیستم تخلیه به طور طبیعی”. این سیستم موجب جلوگیری از مرگ باتری خودرو می شود در هنگامی که از خودرو برای مدت طولانی استفاده نمی کنید. سرانجام تخلیه خودکار، نقش یک برند جدید باتری را برای استقبال از خرید مشتریان کمرنگ می کند.

باطری خودرو خود را در آب و هوای مناسب نگهداری کنید

برای شما راههای زیادی وجود ندارد که در زمان آب و هوای بد تابستان و همچنین سرد و تلخ زمستانی بتوانید از باتری ماشین خود محافظت کنید، گذشته از آن در زمانی که خودرو شما در زمان طولانی در پارکینگ است. یک گزینه ای است، بعد از نبودن نوسانات درجه حرارت شدید ممکن است که به باتری شما زیاد آسیبی نرسد و زمان طولانی پارک کردن خودرو شما بر باتری شرایط مساعدی داشته باشد. در غیر اینصورت با وجود آب و هوای خیلی گرم باتری شما آسیب پذیر خواهد بود.
با این حال، بهترین راه برای جلوگیری از خراب شدن باطری ماشین در برابر گرما و سرما مطمئن شوید که شرایط نگهداری را به بهترین شکل ممکن رعایت کرده اید.
این بدان معنی است که باتری ها را در مکانهایی باید نگهداری کنید که مجهز به سیستم های کنترل هشدار دهنده در صورت وقوع هر نوع نوسانات مشکل ساز هستند. به عنوان مثال، الکترولیت در داخل باتری ها برای عملیات تبخیر در ماه های تابستانی تعبیه شده است، بنابراین مهم است که باتری ها روی پالت و در قسمت هایی از سطح زمین نگهداری شوند. الکترولیت های ضعیف تاثیر منفی بر عملکرد باتری می گذارد، و یقینا شما هرگز نمی خواهید که با باتری ضعیف رانندگی کنید.
پر کردن خانه های الکترولیت در هنگامی که آنها کم شده اند، به باتری شما کمک می کند تا تقویت شوند، اما این مهم است که شما بدانید داخل خانه های باتری باید چقدر آب مقطر بریزید و این خود یک راه حل است. یکی از بزرگترین شاخص های باطری این است که بدون هزینه کردن می توان با الکترولیت باقیمانده ضعیف هم از باتری استفاده کرد هرچند زمان زیادی از شارژ قبلی آن گذشته باشد. حتی اگر یک سلول باتری یا یک خانه باتری ضعیف تر از بقیه خانه های باتری باشد. این را می توان با یک هیدرومتر ساده و یا با انکسارسنج بررسی کرد.
در همین راستا، اتصالات الکتریکی را تمیز نگهداری کنید، تا باتری به درستی شارژ شود، این در طول ماه های سرد زمستانی زمانی که شدت جریان برق استارت کمتر است در دسترس می باشد. ظرفیت یک باتری اسید سربی در دمای انجماد می تواند حدود ۲۰ درصد کاهش یابد، بنابراین برای جلوگیری از افت شمارش آمپر از جیوه استفاده می شود.
این امر در خصوص باتری های کوچک خیلی صدق می کند که آمپرهای زیادی جهت استارت سرد اولیه ندارند، و در برنامه های کاربردی جایی که آمپر استارت زدن نسبتا نزدیک است با شدت جریان برق، موتور نیاز به استارت بیشتر جهت روشن شدن دارد.
دور نگه داشتن باتری خودرو از برق دزدی
برای تشخیص یک برق دزدی قبل از اینکه باطری ماشین شما از بین برود می تواند سخت باشد از آنجایی که شما به طور معمول از چک کردن مرحله به مرحله برق خودرو سر در نمی آورید. اگر چه به سادگی می شود چراغهای جلو خودرو خود را روشن نکرد و نسبت به آن بی توجه ماند، که این خود یک راهکار است که به ما نشان دهد تا متوجه شویم مشکل باتری ماشین ما از کجاست. البته تا قسمتی راهنمایی می کند. در مورد بسیاری از برق دزدی ها، در زمانی که ماشین شما خاموش است اجزایی که شدت جریان را نشان می دهند باعث جلب توجه شما نمی شوند تا زمانی که شما شروع به استارت زدن می کنید و صدای موتور خودرو شما به گوش می رسد که مشخص می شود استارت زدن بی ثمر بوده است یا خیر.
خبر خوب این است که باتری شما در حال حاضر قدیمی و فرسوده است، و بعد از یک دفعه برق دزدی که در گذشته رخ داده است این بار مشکل از خود باتری است و نیاز به تعویض باتری است. مهم این است که برای تشخیص منبع برق دزدی در خودرو و رفع عیب آن، و جلوگیری از برق دزدی مجدد و تخلیه کلی باتری تلاشی کرده باشید. از آنجا که آسیب دائمی است هر بار که ولتاژ باتری اسیدی سربی افت می کند این یک ایده خوب است که برای حل این موضوع زودتر دست به کار شوید و نگذارید برای بعد.
اگر چه راه های بسیاری برای پیدا کردن و رفع برق دزدی خودرو وجود دارد، که ساده ترین آن استفاده از فرایند آزمون و خطا یا همان چک کردن مرحله به مرحله برق خودرو است. با جرقه زدن داخل کاپوت فورا باتری را از خودرو قطع کنید و شما می توانید از یک چراغ مطالعه یا … قسمتی که در آن جرقه زدن (برق دزدی) را مشاهده کردید را عیب یابی کنید. اگر یک لامپ را که بصورت خطا یاب به ترمینال باتری متصل کنیم و کابل برق چراغها را قطع کنیم، این به آن معنی است که یک چیزی در داخل سیستم برق دارد، یا یک رله در تلاش است تا انرژی بدهد.
شما همچنین می توانید از یک آمپرمتر برای این نوع تشخیص برق دزدی استفاده کنید، ولی مهم است که شما در آمپرمتر از مقیاس صحیح استفاده کنید در غیر این صورت تشخیص شما با مشکل مواجه می شود.
در هر صورت شما با جدا کردن تک تک فیوز های خودرو (یکی پس از دیگری) به سادگی می توانید از برق دزدی خودرو مطلع شوید، تا زمانی که چراغ آمپرمتر روشن شود یا عدد صفر را نمایش دهد. با یک مدار مناسب، شما می توانید جزء جزء برق خودرو و مراحل برق رسانی باتری خودرو را چک و ردیابی کنید. یکی از شایع ترین علل برق دزدی و تخلیه باتری خودروها، لخت شدن و پوسیدن روکش سیم های برق ماشین است که با استارت زدن ماشین این مقوله قابل نمایان است و ماشین یا بد روشن می شود یا هرگز روشن نمی شود. و تا زمانی که در کاپوت بسته است این جرقه زدن ها معلوم نمی شوند. اما برق دزدی ها به طور قابل توجهی برای پیگیری کردن سخت هستند.

باتری خود را از حالت فاسد شدن در زمان خواب طولانی حفظ نگه دارید

بستگی به این دارد که شما چه مدت می خواهید باطری ماشین خود را از ماشین دور نگه دارید، ممکن است شما اصلا نیازی نباشد هیچ کاری انجام دهید، یا همین جدا کردن باتری از ماشین می تواند یک ترفند ساده باشد. با این حال، سیستم تخلیه انرژی درونی باعث خواهد شد حتی یک باتری جدید به آرامی شارژ خود را تخلیه کند. اگر چه باتری های اسید سرب این روند تخلیه خودکار را به آهستگی و در حدود ۵ درصد در ماه انجام می دهند، انبار کردن باتری ماشین بطور معمولی برای جلوگیری از خطرات احتمالی منجر به تخلیه معمولی انرژی از درون باطری می شود.

error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)
Call Now Button