مقایسه باطری خشک و باطری اتمی

مقایسه باطری خشک و باطری اتمی

در این مقاله قصد داریم تا مزیت باطری های خشک و اتمی را نسبت به باطری های اسیدی بیان کنیم تا شما بیشتر با آن آشنا شوید.

الکترولیت این نوع باتری ها جامد می باشد مانند باتری های قلمی.

این باطری ها معمولا از جنس نیکل، کادنیوم می باشند و به خاطر حجم تقریبا کم و ذخیره بسیار مناسب انرژی و زمان طولی حفظ شارژ، از پر مصرف ترین باطری های قابل شارژ می باشند.

برای اینکه بتوان از این باطری ها به مدت طولانی تر و در شرایط کار مطلوبتر استفاده کنیم باید به نکات زیر توجه کنید:

*برای مرتبه اول و بستگی به نوع باطری و دستورات ارائه شده توسط شرکت سازنده این باطریها باید بین ۸ تا ۲۴ ساعت زیر شارژ قرار گیرند.

*پس از شارژ اولیه و در اولین بار استفاده از این باطری ها باید به طریقی از وسیله استفاده شود که باطری به طور کامل خالی (دشارژ) نشود. این کار به بالا بردن کیفیت باطری و نگهداشتن طولانیتر شارژ در باطری کمک شایانی می کند.

*در دفعات بعدی شارژ باطری نیز باید به این نکته توجه شود که هر از گاهی باطری به طور کامل شارژ و دشارژ شود .

*هرگاه قصد دارید از دستگاه برای مدت طولانی مدت استفاده نکنید، به این نکته توجه کنید که باطری ماشین از قبل خالی نبوده باشد. خالی بودن باطری برای مدت طولانی بعد از شارژ اولیه، باعث خراب شدن باطری می شود.

اما باطری های اسیدی:

این نوع باطری ها در دو نوع تر و ژله ای در دستگاههای پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند . این باطریها نیز به شارژ اولیه طولانی بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت نیاز دارند اما برخلاف باطری های خشک به هیچ وجه نباید خالی (دشارژ) شوند.

وسایلی را که از این نوع باطری ها استفاده می کنند را غیر از زمانی که نیاز به جابجایی دارند، هرگز از برق شهری جدا نکنید.

اگر این باطری ها یک بار خالی (یعنی دشارژ) شوند کیفیت خود را از دست می دهند و از آن به بعد زمان شارژ شدن آنها طولانی و مدت زمان شارژ ماندن آنها نیز به شدت کاهش یافته و در اولین فرصت باید تعویض شوند.

نکته دیگری که باید در نگهداری از این باطری ها به آن توجه شود این می باشد که با توجه به اسیدی و تر بودن مواد داخل این باطری ها از صدمه خوردن بدنه این باطری باید جلوگیری شود در صورت صدمه دیدن، بلافاصله آنها را از دستگاه خارج و نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.

کارشناسان ما باتری و دینام ماشین را با دستگاه تستر دینام بعد از تعویض باتری به صورت رایگان تست می کنند.

برای انتخاب آمپر مناسب خودرو خود، با امداد باتری محتشم تماس حاصل نمایید.

Call Now Button
error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)