راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش چهارم )

راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش چهارم )

چگونه باطری ماشین را تست می کنیم

آزمون هایی که برای تست باتری ها انجام می شود توسط انجمن مهندسین خودرو (SAE) به تایید می رسند و بعد از آن باتری هایی که در آزمون ها نمره قبولی را بیاورند وارد بازار و فروشگاههای باتری می شوند. نمونه ای از تست باتری خودرو این چنین است که بعنوان مثال یک باطری را تا حد صفر تخلیه می کنند و بعد آن را در طی دوره ۱۵ هفته ای تقریبا ۳۰۰۰ بار شارژ می کنند تا طی این مرحله محدودیت های ولتاژ و شدت جریان برق و نقطه ضعف های خود را بر اساس خواسته های زندگی واقعی بهبود یابد. بالاترین امتیازها متعلق بود به باتری هایی که ولتاژ بالاتری را قادر به حفظ طولانی مدت بودند، گرفت.

اقدامات ما جهت آزمون ذخیره باتری با ظرفیت بالا ادامه داشت تا متوجه شویم کدام باتری توان نگهداری انرژی بیشتر در هنگام استفاده از چراغ های خودرو و همچنین لوازم جانبی را دارد. ما متوجه شدیم که باتری که در خودرو با در نظر گرفتن لوازم جانبی مصرف کرده است در حدود نیم ساعت به طور متوسط باطری مصرف شده است. باتری های مدل بالاتر توانستند قدرت خوبی از خود به جا بگذارند و دو ساعت تمام باتری استفاده شده را به اتمام برسانند.

 

ما در داخل خودرو استارت سرد زدیم و آزمون فعلی که در دمای صفر درجه نشان داد که باتری خودرو در آب و هوای سرد هم به خوبی کار می کند. و همچنین صبر کردیم تا باطری خودرو توسط دینام مجدد شارژ شود تا ماشین را خاموش و مجدد استارت بزنیم و متوجه شدیم که ادعای باتری اینبار هم نسبت به قدرت خود قابل قبول است. چون معمولا باتری های ضعیف تر توان شارژ پذیری را بعد از این تست ندارند.

error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)
Call Now Button