راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش دوم )

راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش دوم )

راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش دوم )

انواع باتری ها را بشناسیم

باطری های خودرو در دو رقم اساسی آمده است: تعمیر و نگهداری رایگان سنتی تر و پیشرفته تر بیشتر مجذوب حصیر شیشه ای می شود.

جذبی شیشه ای مات (AGM)

AGM ها ساخته شده اند تا نسبت به باتری های استاندارد توانایی شارژ و تخلیه مکرر را دارند. این مدل باتری ها در حال بروز رسانی نسبت به تنوع و ویژگی ها و آپشن های خودرو ها طراحی و توسعه داده می شوند.برای صرفه جویی در سوخت، مانند خودرو های هیبریدی، ایمنی و راحتی ویژگی های الکترونیکی، و رسانه های تقویت شده برای استفاده از تلفن همراه، همه اینها به دلیل تقاضای مشتریان برای قدرت رسانی بهتر باتری ها ساخته و وارد بازار شده اند.

. اما باتری های AGM می توانند بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش هزینه نسبت به باتری های معمولی رتبه دار هزینه بر هستند. در نظر بگیرید که اگر شما برای مدت طولانی از ماشین خود استفاده نکنید، باتری شارژ خود را به مرور از دست خواهد داد. اما یک باتری AGM می تواند این از دست دادن انرژی خود را به تعویق اندازد و زمان بیشتری شارژ را درون خود نگه می دارد و این مزیت این مدل باتری است.

اسید سرب (به طور منظم)

باتری ها یک مرتبه نیازمند رانندگی به صورت دوره ای جهت بالا نگه داشتن آب در محلول الکترولیت هستند، مایع داخل آن منبع قدرت باطری است. تعمیر و نگهداری مدرن رایگان خیلی کمتر است از روش سنتی که با آب گرفتن داخل سلول های باتری انجام میشود. باتری که کمتر تعمیر شود مایع درون سلول های باتری را بیشتر در باطری حفظ می کند. ولی این به این معنی نیست که این باتری ها باید حذف شوند.

باتری های اسید سرب به طور کلی هزینه های قابل توجه کمتری نسبت به باتری های AGM دارند.

برای مطالعه بخش سوم کلیک کنید

Call Now Button
error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)