راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش اول )

راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش اول )

بهترین وقت برای خرید باطری خودرو وقتی که دیگر اتومبیل شما روشن نمی شود و استارت نمی خورد، زمان مناسبی نیست. ولی بر اساس تحقیقات ما اغلب مردم زمانی اقدام به خرید باتری برای ماشین خود می کنند که باطری ماشین خود توان روشن کردن ماشین را ندارد. شما به احتمال زیاد باید دو یا سه بار باتری خودرو خود را در طول عمر وسیله نقلیه خود جایگزین کنید، در غیر این صورت باطری ماشین شما در اثر شارژ و تخلیه مکرر فرسوده می شود. یک باتری مرده یا یک باطری فرسوده می تواند بسیار عذاب آور باشد، به خصوص وقتی شما نتوانید کابل جامپر را جهت عملیات باتری به باتری پیدا کنید یا حتی وقتی شما نتوانید برای کمک های کنار جاده ای صبر کنید. این راهنمای خرید باتری ماشین با در نظر گرفتن استراتژی هوشمندی، به مالکین خودرو این امکان را می دهد تا برای انتخاب بهترین باطری خودرو جهت جایگزنی باتری جدید با باطری فرسوده دچار سردرگمی نشوند.

راهنمای جامع خرید باطری ماشین ( بخش اول )

خرید باطری ماشین

بررسی زیر کاپوت

 قبل از اینکه برای خرید باتری خودرو به فروشگاه باتری خودرو مراجعه کنید، در اینجا به چند راهنمایی که شما بهترین باتری را خریداری کنید توجه نمایید.

فعال تر عمل کنیم

باید به تعمیر و نگهداری به موقع باتری هایی که شما خریداری می کنید توجه کرد. یعنی وقتی که زمان تعویض باتری فرا رسید، شرکتی که از آن باتری را خریداری می کنید این تضمین را جهت تعویض به موقع باطری خودرو شما دهد.

تست سالانه باطری

امروزه در حالی که تقریبا تمام باتری های خودروها دارای گارانتی باتری و تعمیر و نگهداری رایگان هستند، به شما توصیه می کنیم که باتری ماشین خود را به طور معمول سالی یک مرتبه توسط یک مکانیک خودرو مورد تست قرار دهید، اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید این دوره تست باطری را می توانید هر دو سال یک مرتبه انجام دهید، و اگر در منطقه سردسیر زندگی می کنید هر جهار سال یک مرتبه می توانید باطری خودرو خود را مورد تست قرار دهید.

یک باطری باید نیازهای اتومبیل شما را جهت یک رانندگی مناسب فراهم کند

هنگامی که زمان خرید باتری ماشین جهت جایگزینی باطری فرا می رسد، مطمئن شوید که اندازه محل قرارگیری باتری روی وسیله نقلیه خود و مکانهای قرارگیری قطب مثبت و قطب منفی باتری را درست انتخاب کرده اید. پس برای این موضوع به دفترچه راهنمای مالک خودرو مراجعه نمایید. و یا در فروشگاه باطری قبل از خرید به راهنمای لوازم باتری توجه کنید. معمولا سایزهای باتری دارای اندازه های رایج هستند.

باطری انتخاب کنید که امتحان خود را تا کنون برای اطرافیان ما پس داده است

این مهم است که اگر شما در یک آب و هوای گرم زندگی می کنید. درجه حرارت بسیار بالا برای باتری اتومبیل ها بسیار مشکل ساز است، و خوردگی صفحات داخل باتری را افزایش می دهد و تبخیر الکترولیت را با سرعت بیشتری انجام می دهد که برای جریان مورد نیاز اتومبیل مورد نیاز است. عمر طولانی یعنی همان زمان نگهداری و زمان ذخیره نگه داشتن انرژی داخل باتری یکی از عوامل مهم است که اگر شما به مسیرهای کوتاه مدت در حال سفر هستید یک باتری خوب باید شارژ را داخل خود نگه دارد.

خریداری یک باتری خوب و تست شده در استارت های سرد (استارت اولیه خودرو)

این رتبه بندی ها نشان می دهند که یک باتری در زمان برق رسانی اولیه چه میزان قدرت دارند. اکثر باتری ها در فروشگاه ما تست شده اند و به ما ثابت کرده اند که حداقل انرژی کافی را در هر دو تستی که ما انجام داده ایم را دارا هستند، اما در باتری ها  تنوع عملکرد وجود دارد.

مطمئن شوید که باتری ماشین که خریداری می کنید یک باطری تازه است

باتری هایی که زمان زیادی را در فروشگاه های باتری جهت فروش سپری می کنند قدرت انرژی خود را از دست می دهند. برای عملکرد بهینه، خرید یک باتری نباید بیشتر از شش ماه از تاریخ تولید باطری گذشته باشد. بیشتر باتری ها یک کد حمل و نقل درج شده دارند.

باتری خودرو قدیمی خود را بازیافت کنید

سرب سمی که داخل باتری اسیدی خودرو شما است را می توان به راحتی بازیافت کرد، و بسیاری از فروشندگان این کار را برای شما انجام می دهند. وقتی که یک باتری جدید خریداری می کنید، می توانید با آوردن باطری قدیمی خود به فروشگاه باطری از تخفیف جزعی برخوردار شوید.

مقایسه ضمانت و گارانتی باتری ها

این مهم است که شما باتری خریداری کنید که گارانتی تعویض باتری، زمان طولانی داشته باشد. گارانتی باتری ها بر دو نوع است: دوره جایگزین رایگان باطری و دوره ای که هزینه ای جزعی برای خریدار باتری در نظر گرفته می شود. کد ۲۴/۸۴٫ برای مثال، دوره رایگان جهت تعویض باتری بدون هزینه ۲۴ ماه است و دوره تعویض باطری با هزینه سرشکن ۸۴ ماه می باشد.

آگاه باشید که یک سری غفلت ها می تواند گارانتی باتری شما را خدشه دار کند، مانند پایین بودن سطح آب و نصب و راه اندازی نامناسب باطری.

برای مطالعه بخش دوم کلیک کنید

error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)
Call Now Button