باطری خشک بخریم یا اسیدی ؟

باطری خشک بخریم یا اسیدی ؟

باطری خشک بخریم یا اسیدی

اکثر اوقات برای ما بارها پیش آمده است که شاهد استارت خودرو در لحظات حساس بوده ایم ، یک باطری کاملاً سالم و نو خروجی شدت جریانی حودود ۵۰ الی ۷۰ آمپر را تولید کند. زمانی که این میزان آمپر به استارتر موتور ماشین وارد می شود، پیشرانه به سرعت و راحتی روشن می شود. اما زمانی که عمر باطری روو به اتمام باشد ، میل لنگ دیگر نخواهد چرخید و این نشان دهنده پایان عمر باتری اتومبیل است.

در یک باتری عادی و معمولی بین ۳ الی ۵ سال عمر خواهد کرد. اما برای محض اطمینان و احتیاط توصیه می شود که بعد از سپری شدن ۴ سال، حتی در صورت استارت زدن روزانه و عادی آن را تعویض کنید تا از آسیب های احتمالی به دیگر بخش ها جلوگیری شود.

باطری خشک بخریم یا اسیدی

یک باتری سربی اسیدی معمولی از تعداد صفحه ی سربی که به صورت طبقه طبقه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تشکیل شده که مجموعه آن ها در محلول آب و اسید سولفوریک قرار دارد. در چنین شرایطی همچنین گرما و سرمای زیاد و لرزش های متعدد که در بیشتر جاد های کشور شاهد آن هستیم وضعیت شیمیایی باتری تغییر کرده و عمر آن کاهش می یابد.

 
یکی از علت های اصلی در رابطه با کم شدن عمر باطری ها سفرهای کوتاه مدت است چون که در طول رانندگی به علت ناکافی بودن زمان، باتری ماشین به صورت کامل شارژ نمیشود و پدیده ای به نام لایه لایه شدن اسیدی سریعتر رخ می دهد.
بنا به این دلایل به طور کلی استفاده از ماشین برای مسافت های کوتاه توصیه نمی گردد. و ماشین هایی که به این صورت مورد استفاده می شود معمولا با سرعت و شدت بیشتری نسبت به سایر اتومبیل ها فرسوده می شود.
 
 درباره با باتری های اسیدی بهتر است هر ماه یکبار میزان آب باتری را چک کرده و نسبت به تنظیم آن به وسیله آب مقطر اقدام کنید.
Call Now Button
error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)