استفاده و ایمنی عملیات باطری به باطری ماشین

استفاده و ایمنی عملیات باطری به باطری ماشین

سوال: شما از یک کابل جامپر برای عملیات باطری به باطری چگونه استفاده می کنید؟ و آیا این امن است؟

من شنیده ام که استفاده از دستگاه جامپر باطری (دستگاهی جهت باتری به باتری خودرو) زیاد امنیت نداره، ولی من واقعا می ترسم که یک جایی در شب بخاطر باطری نداشتن گرفتار شوم و ساعت های منتظر آمدن یدک کش بمانم. آیا واقعا استفاده از دستگاه جامپ برای بعضی از باتری ها خطرناک است؟ و در مورد آن باتری جامپر هایی که شما می توانید بخرید چطور؟ آیا فکر می کنید که استفاده از وسیله جامپ باتری یک روش خیلی امن است ؟

باطری به باطری ماشین

پاسخ:

اگر چه در مرحله ای معین از خطر برق گرفتگی در جامپر باتری ها وجود دارد، اما شما می توانید این ها را به حداقل برسانید اگر روش های درست را دنبال کنید.

البته، در معدود مواردی جامپ باتری ایده بدی برای استفاده می تواند باشد. به عنوان مثال، خودرو های هیبریدی دارای یک باتری ۱۲ ولت “کمکی”(جامپر) است که می تواند باتری اصلی را در هنگام ضعیف شدن مورد شوک قرار دهد، اما برای روشن شدن خودرو شما و استفاده چندین استارت پشت سر هم ممکن است شارژ دستگاه جامپر به اتمام برسد و خودرو شما بدون باطری بماند. پس در استفاده از جامپر باتری جهت بهبودی باطری وسواس به خرج دهید. اگر شما با یک خودرو هیبرید رانندگی می کنید، شاید بخاطر همین در قسمت پرسش سوال کرده اید که ممکن است استفاده از جامپر باطری امنیت نداشته باشد.

یک موضوع بالقوه دیگری درباره جامپ باتری خودرو وجود دارد که قابل بحث است ولی به سختی قابل دسترس است. برخی از این وسایل نقلیه دارای یک ریموت کنترل از راه دور جهت انجام عملیات باتری به باتری هستند که دیگران برای کار کردن بر روی آن به ریموت کنترلی که شما دارید نیازمند هستند. در مواردی که یک ریموت کنترل از راه دور در دسترس نیست، این یک ایده خیلی بد است که شما بخواهید از طریق جعبه فیوز عملیات باتری به باتری را انجام دهید، و یا هر نوع اتصال دیگری که شامل باتری نمی شود.

Call Now Button
error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)