آموزش چک و اضافه کردن آب باطری پراید (باتری اسیدی)

آموزش چک و اضافه کردن آب باطری پراید (باتری اسیدی)

در این مقاله می خواهیم با چک کردن آب باطری پراید در خدمتتون هستیم، برای باتری های اسیدی، اول باید کنار باتری را نگاه کنیم که متوجه می شویم دو تا خط کنار باطری بهمراه دو تا عنوان وجود دارد. که خط پایینی min و خط بالایی max اگر سطح آب باتری پایین تر از min بود باید به بطری آب اضافه کنیم ولی اگر بین min و max بود که یعنی باتری خودرو شما مشکلی ندارد. اما برای چک کردن آب باتری به صورت واضح مشخص نیست و می توانید ماشین را یه خورده تکان دهید و با تکان دادن ماشین آب باتری حرکت می کند و قابل ملاحضه است.

آب باطری پراید

چک و اضافه کردن آب باطری پراید

برای اضافه کردن آب باتری به یک سکه یا کلید نیاز داریم، همچنین مقداری آب مقطر و آب اسید باید خریداری کنیم که قیمت آب اسید باتری بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان است. باتری خودرویی که در عکس مشاهده می کنید سطح آب باتری در حالت min یا به عبارتی انتهای باتری بود و یک قوطی آب اسید کافی است برای اینکه به max یا به عبارتی فول برسد.

در قوطی آب اسید را به آرامی باز کنید و مراقب باشید بدلیل وجود اسید از ریختن آب اسید روی دست و لباس خود جلوگیری کنید . یک نکته جهت باز کردن سر باتری ها باید حواستون باشد که در حین باز کردن سر باتری ها، گرد و خاک هایی که در اطراف سر باتری ها وجود دارد به داخل خانه های باتری ورود پیدا نکند.

وقتی تمام خانه های باتری را باز کردید باید به مقدار یکسان داخل خانه های باتری آب بریزید و باید حواستان باشد که سطح آب باتری از ماکزیمم رد نشود که در آینده برای شما مشکل درست نشود. و نکته دیگر این است که خانه های باتری به هم وصل نیستند و شما باید به مقدار یکسان به هر کدامشان آب باتری اضافه کنید. وقتی که آب باتری ها را ریختید با استفاده از کلید یا سکه در سر باتری ها را ببندید.

Call Now Button
error: راست کلیک بسته شده است(حفظ قانون کپی رایت)